Bramy Garażowe Uchylne: Wygodne i Funkcjonalne Rozwiązanie w Nowym Wydaniu


Bez kategorii

-27 lutego, 2024

Bramy garażowe są nieodłącznym elementem każdego domu. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, chroniąc nasze pojazdy przed warunkami atmosferycznymi i ewentualnymi kradzieżami, ale także mają duży wpływ na estetykę zewnętrzną budynku. Dziś skupimy się na jednym z bardzo popularnych wiele lat temu rodzajów bram garażowych – bramach uchylnych. Bramy Garażowe Uchylne – to rodzaj bram, który królował przez wiele lat, teraz jednak dzięki nowemu wydaniu wraca do gry. Dowiedz się, dlaczego te popularne niegdyś bramy wracają dziś do łask i jakie korzyści mogą przynieść Twojemu garażowi.

Bramy garażowe uchylne Hormann

Co to są bramy garażowe uchylne?

Bramy garażowe uchylne, znane również jako bramy typu uchylnego, to rodzaj bram, które otwierają się poprzez unoszenie się w górę. Bramy uchylne nie przesuwają się w bok, co oznacza, że nie zajmują dodatkowej przestrzeni na bocznych ścianach garażu. Dodatkowo ich konstrukcja umożliwia wygodne korzystanie z garażu nawet przy ograniczonej przestrzeni na zewnątrz.

Dlaczego warto wybrać bramy garażowe uchylne?

 1. Oszczędność przestrzeni: Jedną z głównych zalet bram uchylanych jest fakt, że otwierają się one do góry, nie wymagając dodatkowej przestrzeni na boki. Dzięki temu są idealne dla garaży z ograniczoną przestrzenią na podjeździe lub przed wejściem.
 2. Estetyka: Bramy uchylne są eleganckie i estetyczne. Ich prosty, minimalistyczny design pasuje do wielu rodzajów architektury domów, dodając im wyjątkowego uroku.
 3. Wygodne użytkowanie: Otwieranie i zamykanie bramy uchylnej jest proste i wygodne. Dzięki temu możesz szybko wjechać do garażu lub wyjechać z niego, nawet jeśli masz ograniczone doświadczenie w manewrowaniu pojazdem.
 4. Trwałość i bezpieczeństwo: Bramy uchylne są zazwyczaj wykonane z solidnych materiałów, takich jak stal czy aluminium, co gwarantuje ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, wiele modeli bram uchylanych jest wyposażonych w systemy zabezpieczeń, zapewniając tym samym bezpieczeństwo Twojego garażu i pojazdu. Z tego powodu doskonale nadają się do garaży zbiorczych.
 5. Możliwość montażu automatyki: Bramy uchylne mogą być łatwo zautomatyzowane, co jeszcze bardziej zwiększa ich wygodę użytkowania. Automatyczne otwieranie i zamykanie bramy za pomocą pilota zdalnego sterowania to nie tylko komfort, ale również większe bezpieczeństwo, szczególnie gdy wracasz do domu po zmroku.

Hörmann ET 500 Seria 3 – Nowe Bramy Uchylne

Niewymagająca konserwacji konstrukcja bramy z odporną na zużycie technologią przeciwwag otwiera się i zamyka bardzo płynnie, bezpiecznie i cicho. Zaprojektowana została na co najmniej 250 000 cykli pracy. Dodatkowo dzięki niewielkiej głębokości ościeżnic, przestrzeń bezpośrednio przy bramie, może być wykorzystywana jako miejsce parkingowe. Bardzo ważną cechą jest fakt, że bramy Hormann ET500 są pod wypełnienie własne – do dowolnej aranżacji.

Jakie zalety mają nowe bramy uchylne Hörmann ET 500 Seria 3

 • Wychylanie podczas otwierania i zamykania – 0 mm. Nowa brama nie wychyla się podczas otwierania i zamykania. Dlatego jest najlepszym rozwiązaniem dla garaży zbiorczych p. w obszarze przemieszczania się pieszych
 • Amortyzacja skrzydła bramy. Wyposażyliśmy bramę w odbojnik sprężynowy, który służy do tłumienia pracy skrzydła bramy i jako wsparcie dla napędu. Nowe rolki są ciche i odporne na żużycie.
 • Uproszczony montaż. Bramy wyposażone są w tylny profil łączący który pomaga przy montażu ościeżnic i szyn prowadzących.
 • Podwyższona ochrona antykorozyjna. W standardzie dostępna jest ochrona antykorozyjna do klasy C4. Opcjonalnie klasa C5.
 • Niższy poziom hałasu i drgań – maksymalnie 25 dB. Brama zgodna z normą PN-B-02151-2: 2018-01 (ochrona przed hałasem w budynkach) oraz PN-B-02171:2017-06 (wpływ drgań na ludzi w budynkach).
 • Ościeżnice i elementy boczne w kolorze bramy. Komplet ościeżnic i elementów bocznych bramy standardowo w kolorze skrzydła bramy.

Bramy uchylne Hormann

 • Druga fotokomórka w standardzie. Dla większego bezpieczeństwa, dodatkowo do zamontowanej w ościeżnicy fotokomórki, dodaliśmy standardowo drugą fotokomórkę jako ochrona mienia zamontowana na wysokości 750 mm.
 • Drzwi przejściowe z niższym progiem. Obniżyliśmy wysokość progu drzwi przejściowych aż o 80 mm i wynosi tylko 50 mm. Dodatkową zaletą jest również obustronne uszczelnienie skrzydła bramy.
 • Ukryte zawiasy. Zawiasy w drzwiach przejściowych są standardowo ukryte. Dzięki temu osiągamy harmonijny i elegancki wygląd.
Brama garażowa Hormann

Dodatkowe zalety bramy ET 500 Seria 3

 • Zintegrowany samozamykacz. Elegancki wygląd drzwi przejściowych zapewnia zintegrowany i ukryty w ramie drzwi samozamykacz.
 • Pomoc w montażu i ochrona. W zestawie znajduje się blok montażowy zapewniający wysokość montażową i ochronę skrzydła przed uszkodzeniem, a także umożliwiający bezpieczny i łatwy montaż.
 • Nowe całkowite uszczelnienie drzwi przejściowych. Lepsza izolacja termiczna zapewniona dzięki całkowitemu uszczelnieniu drzwi przejściowych.
 • Uproszczony montaż. Dzięki wstępnie zmontowanym i okablowanych szynom prowadzącym oraz obudowom skrzyń przeciwwagi montaż jest wyjątkowo prosty.
 • Napęd ITO 500 FU. Cicha i delikatna praca bramy z prędkością otwierania do 50 cm/s. dzięki nowemu, wydajnemu napędowi z funkcją łagodny Start/Stop.
 • Inteligentne programowanie. Możliwość programowania i parametryzowania ustawień bramy z poziomu Smartfona dzięki aplikacji BlueControl. Dzięki modułowi SmartControl natomiast oferujemy zdalne monitorowanie oraz sterowanie ustawieniami bramy za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Bramy Garażowe Uchylne – trwałość i funkcjonalność

Bramy garażowe uchylne to wygodne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które warto rozważyć podczas planowania budowy lub modernizacji garażu. Sprawdź Bramę Uchylną Hormann ET500.

Zapewniają one oszczędność przestrzeni, łatwe użytkowanie oraz trwałość, co sprawia, że są idealnym wyborem dla wielu osób. Jeśli więc szukasz bramy garażowej, która połączy w sobie funkcjonalność i estetykę, bramy uchylne z pewnością będą dla Ciebie doskonałym wyborem. Zobacz jak wyglądają te bramy na żywo: Brama Uchylna ET500 z teksturą, Brama Uchylna ET500 grafit.

RASTOR • Autoryzowany Partner & Serwis Hörmann

Biuro Handlowe i Serwis
Niedźwiedź 63
32-090 Słomniki/k.Krakowa

Godziny pracy: 8:00 - 17:00 ( pn - pt )
Tel./fax: ( 12 ) 387 27 77
Tel. komórkowy:
602 225 051 | 606 808 300