Czyszczenie i konserwacja bramy garażowej


Porady

-25 marca, 2022

Czyszczenie i konserwacja bramy garażowej – dlaczego jest tak ważne?

Czyszczenie i konserwacja bramy garażowej są niezwykle ważnymi czynnościami jeżeli chcemy zachować piękny wygląd naszej bramy garażowej. Nie da się ukryć, że najwięcej czasu w biurze z klientami spędzamy na dobrze kolorów, struktur i odcieni bramy. Efekt wizualny jest niezwykle ważny kiedy z dbałością o każdy detal dobieramy poszczególne elementy stolarki. Doskonałym wyglądem naszej nowej bramy chcemy się cieszyć jak najdłużej. Tylko jak to zrobić? Dajemy kilka wskazówek.

Konserwacja bramy garażowej

Czyszczenie bramy garażowej – jak to robić?

Utrzymywanie bramy w czystości jest niezwykle ważne, a wbrew pozorom bardzo proste. Do czyszczenia i pielęgnacji wystarczy używać czystej wody. Z pomocą przyjdzie nam domowa myjka ciśnieniowa, która usunie piasek i większe osady po budowie.

Modne powierzchnie Planar Matt Delux wykonane metodą Coil w kolorach RAL 9016, RAL 9006, RAL 9007, RAL 7016, RAL 8082 i CH 703 w związku ze specjalną strukturą tego rodzaju powłoki, są mocno narażone na zarysowanie. Dlatego tak ważne jest, aby większe zabrudzenia, takie jak piasek, ziemia, pył, itp., spłukać wcześniej dużą ilością wody. Przykładem takiej bramy jest Brama Roku Renomatic 2022 ocieplane segmenty o grubości 42 mm. Planar.

Lekkie zabrudzenia na dużych powierzchniach można bez problemu usuwać ciepłą wodą z dodatkiem neutralnego, nieszorującego detergentu (płyn do mycia naczyń o ph 7) przy mocy miękkiej ręcznej szczotki. Przesuwać szczotkę okrężnymi ruchami, delikatnie dociskając po powierzchni bramy.

Do czyszczenia rozległych zabrudzeń i śladów po smarach na małych i większych powierzchniach można stosować środek czyszczący Liquid Green (firmy Würth)  

Jak często czyścić bramę garażową?

Bramę garażową powinno się czyścić wtedy jak jest taka potrzeba. Zawsze po remontach i pracach ziemnych przy domu powinniśmy spłukać bramę dużą ilością wody. Jeżeli takich prac nie wykonujemy, bramę należy czyścić przynajmniej raz na 3 miesiące.

Rastor - konserwacja bramy garażowej

Na co zwrócić uwagę czyszcząc bramę garażową?

Najważniejszym elementem, który musi pozostawać w czystości jest obszar ślizgowy pomiędzy segmentem a ościeżnicą. Obszar ten należy utrzymywać w czystości, aby nie było na nim śladów pyłu lub piasku. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia powłoki malarskiej na krawędziach bramy.

Zabezpieczanie powierzchni bramy garażowej – czy powinniśmy to robić?

Na powierzchnie: Woodgrain, Silkgrain Sandgrain, Decograin, DecoColor polecamy nakładanie powszechnie dostępnej politury samochodowej, która zapewni trwałą ochronę i utrzyma powłokę lakierniczą w dobrym stanie. Polecamy sprawdzony środek Auto Politura firmy Sonax.

Uwaga: nie należy stosować maszyny polerskiej!

Rastor - środki do czyszczenia i konserwacji bram garażowych

Czy powinniśmy konserwować uszczelki bramy garażowej?

Oczywiście, że tak! Uszczelki są niezwykle ważnym elementem bramy garażowej. Jest to bardzo szybka i łatwa do wykonania czynność, a efekty są bardzo dobre. Do tego celu polecamy SONAX Preparat do konserwacji elementów gumowych

A co jeśli brama jest uszkodzona np. poprzez uderzenie samochodem?

Na szczęście bramy garażowe segmentowe mają możliwość wymiany poszczególnych segmentów bez konieczności wymiany całej bramy. Segmenty można zamówić z magazynu części zamiennych. Przy zamówieniu konieczne jest podanie danych z tabliczki znamionowej.

A co z niewielkimi rysami, zadrapaniami?

Przy niewielkich rysach i zadrapaniach (np. po psich pazurach) można zastosować lakier zaprawkowy w pisaku, który szybko i skutecznie zamaskuje drobne uszkodzenia.

RASTOR • Autoryzowany Partner & Serwis Hörmann

Biuro Handlowe i Serwis
Niedźwiedź 63
32-090 Słomniki/k.Krakowa

Godziny pracy: 8:00 - 17:00 ( pn - pt )
Tel./fax: ( 12 ) 387 27 77
Tel. komórkowy:
602 225 051 | 606 808 300