Naprawa napędów do bram


Porady

-20 lipca, 2023

Naprawa napędów do bram w lecie

Naprawa napędów do bram to częsta sprawa w lecie. Lato to czas upałów, po których często występują gwałtowne burze i wyładowania atmosferyczne. Zdarza się, że piorun uderzający bezpośrednio w budynek lub słup energetyczny powoduje przepięcie. W  razie braku zabezpieczeń odgromowych zainstalowanych w rozdzielni elektrycznej budynku może uszkodzić wiele odbiorników elektrycznych takich jak napędy do bram.

Ubezpieczenie napędów – zabezpieczenie które warto mieć

Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Dlatego przypominamy naszym klientom jak ważne jest przy okazji ubezpieczania budynku zawarcie polisy uwzględniającej wystąpienie szkody na skutek przepięć. To pozwoli nam odzyskać pieniądze za zniszczone urządzenia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe posiadają takie ubezpieczenia w standardzie, a inne za dodatkową opłatą. Istotne jest też ubezpieczenie tak zwanej małej architektury, czyli na przykład ogrodzenia i bramy wjazdowej, a w tym napędu do bramy, o którym często zapominamy.

Serwis Rastor – kontrola napędów i opinie dla ubezpieczyciela

Jako Autoryzowany Serwis Hörmann i firma z ponad 20 letnim doświadczeniem, pomagamy naszym klientom w tym zakresie. Naprawa napędów do bram to nie wszystko co robimy. Przeprowadzamy w naszym dziale serwisowym kontrolę uszkodzonych napędów  i wystawiamy stosowne opinie dla ubezpieczyciela. Głowice serwisowe, które proponujemy w ramach naprawy to defacto nowe napędy. Nie zawierają w komplecie elementów montażowych, które  możemy wykorzystać ze starego napędu. Nie posiadają także nadajników – pilotów. Warto dodać, że głowice serwisowe podobnie jak nowe napędy objęte są 5 letnią gwarancją producenta. W naszej ofercie znajdziesz na przykład głowicę serwisową do napędu SupraMatic E.

Naprawa napędów do bram

Naprawa napędów do bram – szeroka oferta części zamiennych

Rastor jako jedyna firma w Polsce posiada także ofertę części zamiennych. W naszej ofercie posiadamy także między innymi płyty główne, silniki, transformatory do większości napędów do bram garażowych i wjazdowych. Dzięki temu mogą Państwo naprawić swój stary napęd, a nie wymieniać go na nowy np. z uwagi na brak polisy. Sprawdź również głowicę serwisową dla ProMatic.

Głowica serwisowa ProMatic

Zapraszamy także do oglądnięcia filmu o bezpieczeństwie napędów do bram garażowych Hörmann.

RASTOR • Autoryzowany Partner & Serwis Hörmann

Biuro Handlowe i Serwis
Niedźwiedź 63
32-090 Słomniki/k.Krakowa

Godziny pracy: 8:00 - 17:00 ( pn - pt )
Tel./fax: ( 12 ) 387 27 77
Tel. komórkowy:
602 225 051 | 606 808 300