Czyste Powietrze – Dofinansowanie na drzwi zewnętrzne i bramy garażowe w 2023 roku.

Czyste Powietrze – dofinansowanie termomodernizacji budynków to program w którym można otrzymać dotację na drzwi zewnętrzne lub bramę garażową? Wystarczy kupić produkty Hörmann, przystąpić do programu Czyste Powietrze i zyskać środki na zakupy.

Czyste Powietrze to ogólnopolski program dopłat, którego celem jest walka ze smogiem. Osoby chcące skorzystać z dofinansowania mogą obecnie nie tylko składać wnioski na dopłaty do wymiany starych pieców. Mogą także uzyskać dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków, polegającej na dociepleniu domów jednorodzinnych w tym wymianę drzwi zewnętrznych i bram garażowych.

Czyste Powietrze - Dofinansowanie na drzwi i bramy garażowe

Wysokość dotacji w programie Czyste Powietrze w 2023 roku

W 2023 roku zmieniły się warunki oraz bardzo wzrosła wysokość dofinansowań. Dotacja może obecnie wynosić do 66 000zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do aż 135 000zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dodatkowo do wszystkich poziomów poza wskazanymi limitami można otrzymać dotację do 1 200zł na audyt energetyczny.

Dotacje w programie Czyste Powietrze a współczynnik przenikania ciepła

Wybierając produkty na które chcielibyśmy otrzymać dotacje musimy pamiętać, aby miały odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Dofinansowanie na zakup drzwi zewnętrznych i bram garażowych otrzymamy kupując produkty, których współczynnik przenikania ciepła jest równy lub niższy od UD=1,3W/(m2K).

Współczynnik przenikania ciepła a rachunki za ogrzewanie

Inwestując pieniądze w zakup drzwi zewnętrznych i bram garażowych musimy pamiętać, że im niższy współczynnik przenikania ciepła tym lepsza jest termoizolacyjność, czyli mniej ciepła ucieka z domu. Szczególnie ważne jest to teraz, kiedy dotykają nas wysokie koszty prądu i gazu. Dlatego Hörmann, wspierając ekologię, a także kieszenie swoich klientów produkuje bramy garażowe i drzwi zewnętrzne do domów energooszczędnych. W ofercie Hörmann można znaleźć bardzo duży wybór bram i drzwi o parametrach izolacyjności cieplnej pozwalających na uczestnictwo w programie Czyste Powietrze.  

Bramy garażowe a program Czyste Powietrze

Firma Hörmann proponuje osobom które chcą przystąpić do programu Czyste Powietrze dwa typy energooszczędnych bram garażowych segmentowych. Są to bramy których współczynnik przenikania ciepła pozwala na uzyskanie dofinansowania.

Przykładem są bramy garażowe LPU42 zbudowane z ocieplanych segmentów o grubości 42mm i zamontowane z ościeżnicą ThermoFrame. Przykładem jest Brama Segmentowa LPU42 Decograin Dark Oak. Współczynnik przenikania ciepła dla przykładowej bramy o wymiarach 5×2,25m wynosi UD=1,2W/(m2K).

Jeżeli interesuje nas jeszcze niższy współczynnik przenikania ciepła proponujemy bramy garażowe LPU 67 Thermo. Zbudowane są z ocieplanych segmentów o grubości 67mm. Współczynnik przenikania ciepła w tym przypadku wynosi 1,0W/(m2K). Stosując ościeżnicę ThermFrame możemy obniżyć współczynnik przenikania ciepła nawet do 0,88W/(m2K).

Drzwi zewnętrzne a program Czyste Powietrze

W ofercie Hörmann znajdziemy całą gamę energooszczędnych drzwi zewnętrznych spełniających warunki przystąpienia do programu Czyste Powietrze. Możemy wybierać spośród drzwi stalowych, aluminiowych lub będących połączeniem aluminium i stali nierdzewnej – tzw. drzwi hybrydowych. Przykładem drzwi, które spełniają warunki udziału w dofinansowaniu są Drzwi zewnętrzne stalowe IsoPro black.edition.

Współczynnik przenikania ciepła drzwi aluminiowych TermoSafe, stalowych Thermo65 i hybrydowych ThermoSafe Hybrid w modelach bez przeszkleń wynosi nawet UD=0,87W/(m2k) czyli jest znacznie niższy od wymaganego. W kilkudziesięciu wzorach z przeszkleniami współczynnik przenikania ciepła nie przekracza UD=1,1W/(m2K).  

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy i odpowiemy na każde pytanie.

Aby skorzystać z programu „Czyste Powietrze” należy złożyć wniosek przez internet lub w urzędzie.

RASTOR • Autoryzowany Partner & Serwis Hörmann

Biuro Handlowe i Serwis
Niedźwiedź 63
32-090 Słomniki/k.Krakowa

Godziny pracy: 8:00 - 17:00 ( pn - pt )
Tel./fax: ( 12 ) 387 27 77
Tel. komórkowy:
602 225 051 | 606 808 300